Gr瑿a這wianka Krak闚 - strona nieoficjalna

S這mniczanka - Gr瑿a這wianka 3:4 (1:2) junior闚 w sparingu

• autor: Prezes, 2015-08-30 15:34

Bramki dla Gr瑿a這wianki: Pazdalski 3 i P. Adamski

Gr瑿a這wianka: Stolarski - Bazgier, Marzec, Czekaj, Przenios這, Radosz, Kowal, Hanek , Lehmann (Liberacki), Pazdalski, P. Adamski

Ten mecz mia by ligowym, ale z powodów, jak ni瞠j, obie strony postanowi造 rozegra zawody towarzysko, 2 x 30 minut. Wygra豉 dru篡na Gr瑿a這wianki 4:3, a trzy bramki zdoby Miko豉j Pazdalski.

Dlaczego mecz si nie odby w ramach rozgrywek ligowych?

S璠zia zawodów nie dopu軼i do gry kilkunastu zawodników z obydwu dru篡n, g這wnie z rocznika 2000 i 1999, a dotyczy這 to za równo gospodarzy, jak i go軼i. Tym samym w zespole gospodarzy nie zosta這 dopuszczonych do gry 7 zawodników, podobna liczba w S這mniczance. Wspomniani pi趾arze mieli wa積e za鈍iadczenia bada lekarskich, lecz bez wpisu o zgodzie lekarza na gr w roczniku pi趾arskim starszym (junior m這dszy w juniorze starszym). Jak si okaza這, nie mo積a mie pretensji do rozjemcy, gdy uczyni to zgodnie z regulaminem obowi您uj帷ym ten poziom rozgrywek. Wina obydwu klubów. Do Komisji Gier PPN b璠zie nale瘸豉 decyzja, ale mo瞠 by raczej jedna - obustronny walkower.

W tym wszystkim, co innego jest istotne - wyj徠kowa niekonsekwencja stosowania przepisów w ró積ych klasach rozgrywkowych, a mo瞠 te b陰d autora tekstu regulaminu dla m這dzie穎wych rozgrywek na szczeblu pi趾arskich podokr璕ów w Ma這polsce. Studiuj帷 aktualne regulaminy zwi您kowe na sezon 2015/2016 - m這dzie穎wych rozgrywek pi趾arskich zatwierdzonych 11 sierpnia br przez prezydium MZPN ( fragment przepisu: 4a. W rozgrywkach kategorii wiekowej Junior mog bra udzia zawodnicy z kategorii wiekowej Junior m這dszy (roczniki 1999, 2000) - pod warunkiem pozytywnej opinii lekarza zezwalaj帷ej na gr w wy窺zej kategorii wiekowej), nast瘼nie o mistrzostwo ma這polskiej ligi juniorów starszych i m這dszych z dnia  11 sierpnia ( fragment przepisu: § 5. ...3. W rozgrywkach kategorii wiekowej Junior Starszy mog bra udzia zawodnicy z kategorii wiekowej Junior M這dszy. Zawodnicy, którzy nie uko鎍zyli 16. roku 篡cia mog bra udzia pod warunkiem pozytywnej opinii lekarza zezwalaj帷ej na gr w wy窺zej kategorii wiekowej)

oraz z dnia 23 lipca rozgrywek seniorów IV ligi i klas ni窺zych (fragment przepisu: 4. Juniorzy mog gra w zespole seniorów po uko鎍zeniu 16. roku 篡cia. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Wydzia Gier MZPN mo瞠 uprawni do gry w zespole seniorów zawodnika – reprezentanta kraju po uko鎍zeniu 15. roku 篡cia w razie uzyskania zgody rodziców lub prawnych opiekunów oraz pozytywnej opinii Komisji Technicznej PZPN i przychodni sportowo-lekarskiej), oraz utwierdzaj帷 si tre軼i uchwa造 V/49 zarz康u PZPN w sprawie przyj璚ia zasad prowadzenia rozgrywek mistrzowskich seniorów III ligi i ni窺zych klas rozgrywkowych, doszed貫m do ciekawej interpretacji stosowania przedmiotowego przepisu, a mianowicie. Pi趾arz z rocznika juniora m這dszego, urodzony w 1999 roku i maj帷y uko鎍zone 16 lat, z aktualnymi badaniami lekarskimi, lecz bez dodatkowego zapisu zgody lekarza na gr w roczniku starszym, mo瞠 bra udzia w zawodach seniorów (!) wszystkich lig rozgrywkowych, mo瞠 równie gra w dru篡nie uczestnicz帷ej w rozgrywkach Ma這polskiej Ligi Juniora Starszego (!), ale nie mo瞠 gra z takim za鈍iadczeniem w zespole juniora starszego, który uczestniczy w rozgrywkach I, II i III ligi okr璕owej prowadzonych przez Podokr璕i PP MZPN. Paradoks i czy 鈍iadomy, czy tylko b陰d zapisu regulaminowego? To pytanie kieruj do przewodnicz帷ego Wydzia逝 Gier MZPN, gównego autora tegorocznych regulaminów rozgrywek w Ma這polsce. /Zdzis豉w Wagner/

Musisz si zalogowa, aby dodawa komentarze.

Najbli窺ze spotkanie

W najbli窺zym czasie zesp馧 nie rozgrywa 瘸dnego spotkania.

Ska豉 2004
ζdowanie...